What’s the Cost of Your Nutrition?

Just wondering how much everyone else is spending on these two meals……..My husband and I spent $2.56 per meal.
img_5885
So that’s a total of $10.24 per day for two meals for each of us!
That leaves more room and $$ for extra healthy snacking, a fine dinner, and a little wine when we choose!
Who wants a lifestyle that is affordable and healthful?
What if I told you that every 16 weeks they give me a coupon for $200? Just for being a consistent customer and signing up to participate?
Put that into the calculation and that would make each meal $1.66! This price is achieved when you sign up and save 25% plus purchase six or more for an additional 10% off.
Tell me who can not afford to get healthy by fueling their bodies so that their own bodies can heal themselves.
Doesn’t this make it extremely affordable?
Not that anyone is questioning the cost- it’s just hard to believe how extremely economical it can be to eat so healthy!

Please feel free to contact me to help you select your flavors and build your cart most economically!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: